Turkish Arabic French German Italian Japanese Norwegian Portuguese Russian Spanish

Türkiye, çağlar boyu pek çok medeniyete ev sahipliği yaptı, bu nedenle zengin bir kültürel mirasa sahip. Ayrıca Doğu ve Batı arasında bir köprü görevi yaparak iki kıta ‘Asya ve Avrupa’yı birbirine bağlıyor.

Ege Bölge’sinde Aydın ilinin bir ilçesi olan Didim, güneş, deniz ve altınkumuyla güzel bir turizm merkezi. Çevresinde bulunan Akbük, Altınkum, Mavişehir ve Yeşilkent’de görülmeye değer. Daha fazla bilgi için Videoyu izleyin. Eminizki bir kez Didim’e uğradıktan, bu güzelliği gördükten sonra tekrar gelmek isteyeceksiniz, bir ziyaret asla yeterli olmayacak.

 

YATIRIM

Gayrimenkul uzmanları, on yıl önceki İspanya fiyatlarından yola çıkarak Türkiye’yi “ yeni İspanya” olarak adlandırıyorlar.– Açık görüşlü yatırımcılar bu gayrimenkul merdivenine tırmanmaya başladılar – Bu 2008 yılında uygulanmaya başlayan yabancılara yönelik Türk mortgage’iyle destekleniyor

Yabancı yatırımını teşvik ve yabancı yatırımcının haklarını korumak amacıyla, 2003’te “Doğrudan Yabancı Yatırımı” kanunu Kabul edildi. 2002 yılında Türkiye’deki yabancı sermayeli şirket sayısı 5.500 den daha azdı, 2010 yılında bu rakam 25.800 e ulaştı.

2008 yılında yabancılar gayrimenkul yatırımına Türkiye’de 3 milyon dolar harcadılar.2003 yılında yapılan yasa değişikliğiyle, sadece 3 yılda %60 lık bir büyüme kaydedildi, bu seviyenin nerdeyse üçe katlanması demek. Doğrudan sermaye yatırımının %76 sını AB üyesi ülkelerin oluşturduğu, net doğrudan yabancı yatırımı 2008' de 18,2 milyon dolara ulaştı (2005 den beri %80’in üzerinde büyüme kaydedildi)

50 milyon dolarlık Didim marina yatırımı, 1200 yat kapasiteli ve 2009 da tamamlandı Türkiye’nin en büyüğü oldu. Turist sayısının, restoran ve sosyal alanların artması, büyük altyapı yatırımları sonucunda Didim, dolayısıyla, Altınkum, Yeşilkent, Mavişehir, ve Akbük’ deki gayrimenkul fiyatlarında önemli oranda artış bekleniyor.

Türkiye, modern laik ve demokratik bir ülkedir, neredeyse bütün Batı Avrupa Organizasyonlarına üye. NATO ya 1952; Avrupa konseyine 1949’da katıldı, 1995’te Avrupa birliği ile Gümrük Birliği yasasını imzaladı ve 1999’da AB ye tam üye adayı oldu ve resmi olarak 2005 te AB müzakerelerine başladı.

EĞLENCE

Türkiye Karadeniz, Marmara, Ege ve Akdeniz de uzanan 8.000 km üzerinde sahil şeridine sahip. Ege Kıyılarındaki birçok plaj, altın renkli kumsalları ile en güzel plajlardan bazıları – yılda 300 gün güneş ve düşük nem oranıyla, huzur ya da maddi olarak yatırım için mükemmel bir yer.

Türkiye, Avrupa’nın en heyecan verici ziyaret noktalarından bir tanesi. 10.000yıllık tarih mirası, iyi korunmuş antik şehirleri, deniz, güneş, dağ ve gölleriyle adeta bir cennet. Ege Bölgesinde gidilebilecek Didim çıkışlı turlardan birkaçı; Efes, dünyanın yedi harikasından birinin ev sahibi ve Meryem Ana Evi; Pamukkale, popüler spa merkezi ve pamuk gibi görünen terasları; Milet ve Piriene antik şehirleri; antik dünyanın en kutsal merkezlerinden biri Apollon Tapınağı ( Güneş Tanrısı) Altınkum.

Su sporlarından, dağ yürüyüşlerine, arkeolojiden, gece hayatına önemli sayıda görülecek ve yapılacak aktivite mevcut – kesinlikle herkes için bir şey var. Her yıl Türkiye’nin 28 milyon ziyaretçi çekmesi hiç de şaşırtıcı değil.

Türk insanı, ziyaretçilere karşı her zaman konuksever ve dostça davranır – geleneksel Türk çayı, özel bardaklarında ikram edilir. Türkiye mutfağıyla da ünlüdür – Börek, pide, Türk lokumu içecek olarak Efes birası ve uzun bardaklarda içilen anasonlu, su ya da buz eklendiğinde beyaz renk alan Rakı. Sahil kesiminde restoranlar ücretsiz taksi hizmeti vermektedir. Müşterileri evlerinden alıp yemek sona erdiğinde tekrar evlerine bırakırlar.

Diğer Avrupa ülkelerindeki fiyat orantısının dışında, Türkiye harika bir iklime sahip; yaşamak daha ucuz; egzotik ve dostça bir kültüre sahip; alışverişte pazarlık yapmayı sevenler için mükemmel; sahil kentlerinde İngilizce yaygın olarak konuşuluyor, yerel ulaşım sık ve ucuz ve Türkiye GMT saatinden sadece 2 saat geride. Pek çok yabancının Türkiye’den gayrimenkul alması hiç de şaşırtıcı değil – Sadece İngiliz vatandaşları 2000 yılında 300 civarı gayrimenkule sahipti 2007 de bu sayı 50.000 i aştı.

This is a bridge