Turkish Arabic French German Italian Japanese Norwegian Portuguese Russian Spanish

Türkiye de 2006 yilindan buyana bir çok gayrimenkul Mortgage sistemi ile satilmaktadir. Ancak 0 zamandan buyana verilen mortgage kredileri tüm gayrimenkul satislarinin ancak çeyregi kadardir. Bu rakam beklenenden düsük bir rakam olmasi siradisi bir durumdur.

Gayrimenkul uzmanlarinin öngörüsü dogrultusunda Ortadogulu yatirimcilarin Yazliklar ve Tatil amaçli yatirimlarinda sadece Mortgage ile %6,5 oraninda bir yatirim yaptiklari görülmüstür.

Simdilerde Gayrimenkul Piyasalarinda özellikle Ingilizlerin tatil ve yatirim amaçli gayrimenkul alimlarinda %70 lere varan oranlarda talepleri mevcuttur.

Gayrimenkul Aliminda Türkiye de Mortgage

Simdilerde Yabancilarin Türkiyeden Mortgage karsiligi gayrimenkul alimlari yapabilmelerine imkan saglanmistir. Türkiye Gayrimenkul pazari patlama yasamis ve özelikle Ege bölgesinde 17.000 kadar sadece Ingiliz vatandaslarina gayrimenkul satisi gerçeklesmistir.

Deniz asiri bir Gayrimenkul yatirimi yapmak genelde finans kaynaginin yaninda bir çok farkli kosula baglidir. Türkiyedeki Mortgage sistemi henüz daha çok basinda olmasina ragmen bu kisa zamanda bile finansal kaynaklar en uygun sekilde kullanilmis ve Mortgage bazi kredilerle özellikle yabancilara yazlik bölgelerde bir çok daire satilmistir.

Gökçam Gayrimenkul Pazardaki arastirmalarinda 2008 yilindan buyana Proje üstünden mortgage kredili satislar gerçeklestirmektedir.